3501 BROCKETT RD

MIMS, Florida 32754 · Brevard County · Parcel 21 3507-00-59

$35 470
Assessed Value
$57 900
Market Value
Annual Tax
$10 470
Taxable Value
Ownership
OwnerSCONN, KENNETH ADAM
Mailing Address3501 Brockett RD Mims FL 32754
Property Details
Year Built1972
Living Area672 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$36 000
Just (Market) Value$57 900
Assessed Value$35 470
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 470